Kuidas mulle kõige lihtsamini külla saab

Ma juba ammu Eestis olles kutsusin kõiki külla endale – mõni lubaski tulla.

Nüüd ma olen ise ära proovinud selle, kuidas on Barcelona kaudu tulla, on küll võimalik ja pole oluliselt hullem kui mingi kolmanda lennujaama põrkega.
Algselt ma käisin Valencia- X koht – Tallinn. Kahjuks selle variandiga ei anna vältida debiilselt vara üles tõusmist või vastikult hilist kohalejõudmist. Sageli ei ole eriti soodne ka. Praegu tundubki olevat 2 mõistlikku varianti:

  1. Kombineeri odavlendudest Tallinn – X – Valencia, Valencia lennujaamast saab siia metrooga 45 minutiga. Metroo viga on see, et see peale kella 23 ei sõida, nii et kui kuskil keskööl saabuda tuleb ikka takso võtta ja see on mingi 35€. Metroo on 5€. Mina olen odavlende vaadanud nt portaalist azair.eu – päris kõike seal küll pole, vist AirBalticut ei näidanud vms. Google Flightsist saab ka hea graafilise vaate, seda ma kasutasin eelmine kord kui Eestis käisin ja ei tahtnud mingi Ryanairiga riskida, võtsin Lufthansa.
  2. Tee pikem reis ja võta Tallinn-Barcelona või Tallinn-Madrid (ööbimisega emmas-kummas, siis saab kaks kärbest ühe hoobiga ja seal ka ringi vaadata). Barcelonast saab siia rongiga (renfe.com mugav aga kui piletit kuu aega ette ei osta on mingi 60€, ette ostes 30€ kanti ja sõidab 2,5 tundi… aga metrooga tuleb sinna kesklinna kõigepealt saada). Buss on ka, ma sain sellise mis Barcelona kesklinnast tulles oli vist 14€ ja sõitis 4 tundi. Otse lennujaamast läheb ka, aga siis on kallim. Buss oli muidu väga mugav, aga elektrit polnud, wifi ei töötanud, lampi ei saanud põlema panna ja bussijuhil oli omapärane muusikamaitse. Nii et olete hoiatatud (tukkumiseks ideaalsed istmed muidu ja pime buss alsa.com on see koht, kust neid pileteid saab). Eestist hakkasin ma tulema täitsa normaalsel keskpäevasel ajal ja Valencia bussijaama jõudsin ikka kuskil 22 paiku öösel. Sealt kärutasin kohvriga koju, aga tegelikult see vahemaa on mingi 2km. Ma ei tea miks, aga just selle suuna peal ei liigu eriti mingit normaalset ühistransporti, kõik metroo ja trammiliinid on eemal. Eriti lollaka koha peal on see bussijaam, ma olen seal üldse ainult see 1 kord käinud 2,5 aasta jooksul. Aga kui on ainult käsipagas on okei. Barcelona piletid võib saada täiesti jaburalt odavad – mina nägin kõige odavamaid Ryanairi omasid 13.99€ aga sellega oli see viga, et väljumine oli umbes kell 5 hommikul. Seda tuleb ka vaadata millise Barcelona lennujaamaga on tegu – see õige El Prat on kohe linna juures. Ryanairi osingus oligi see lihtsalt Barcelona nime all. Teine, Girona-Costa Brava nimeline on väga palju kaugemal… nagu mingi 150km transfeeri tuleks otsa ja see on täiesti põllu peal.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s