Kahe koroona vahel

Nonii. Peaaegu nädal peale külalise lahkumist on juba suht ilmne, et me oleme teises laines omadega. Olime juba eelmisel nädalal, aga siis polnud numbrid veel nii märgatavad. Barcelona läks lockdowni teise faasi tagasi päev enne minu sünnipäeva ja paar väiksemat linna pandi jälle karantiini, aga siis veel paistis, et see on hallatav olukord. Isegi Madrid ei teinud igal pool maskikandmist veel kohustuslikuks – mujal juba oli. Praeguseks on Eesti, Norra ja Inglismaa pannud Hispaaniast tulijatele kohustuse 10-14 päevaks isoleeruda. Ilmselt mõni teine riik ka, ma lihtsalt ei tea seda.

Minu harjumustes võrreldes maikuuga on muutusi omajagu:
1) Ma enam ei desinfitseeri oma tallaaluseid kohe korterisse astudes
2) Ma ei desinfitseeri ka poest ostetud asju
3) Ma kaotasin üldse oma desinfitseerimisgeeli pudeli ära, pihusti on õnneks alles ja kasutuses kogu aeg peale ukselinkide, prügikasti, raha jms puudutamist.
4) Ma olen käinud väljas söömas/kohvikus juulikuu jooksul 4 korda. Ilmselt lähiajal rohkem ei lähe.
5) Kuskil juuli algul otsustasin, et metroo ja tramm on ka ok. Viimati kasutasin nädala eest, liiga palju rahvast oli.

Poes katsun käia endiselt siis kui pole tipptund, aga poeskäike tuleb ette tihemini, vast isegi 3 korda nädalas. Mind siiralt üllatab, et nõudepesuvahend pole otsa saanud, päris kindlasti on mul see karantiinieelne pudel veel kasutuses. Igaks juhuks on kapis teine ka. Aga ma tõesti loodan, et töölkäimise keeldu jälle ei tule – kui leiduks ka keegi, kes nõus on mu taimi kastma, siis mõõtmist ei saaks ma kellelegi sokutada – ühe kasvuhoone peale kulub terve päev ja mul on teises kasvuhoones ka taimed.

P.S. Jah ma pesen ja korduvkasutan oma ühekordseid maske, kuskilt läheb mõistliku plastikutootmise piir ka. Kui mõni ütleb, et see on keelatud siis noh… eks tulge ja takistage.

P.P.S. Mul olid tühjad maalialused seina peal märtsis. Mõtlesin, et jõuan karantiinis olles maalimiseni, aga ei jõudnud.

2 thoughts on “Kahe koroona vahel

 1. Eksole, ma saan halada vaid selle üle, et iga jumala kord, kui ma musti sõstraid korjata tahan, hakkab sadama nagu oavarrest (juba 6. päev läheb niimoodi).

  Liked by 1 person

  1. 😀 ainus kord kui siin vihma tuli oli siis kui mulle külaline tuli. Vedas 😛
   Loodetavasti see sinu vihm ilmutab end ka suht selgest taevast

   Like

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s